top of page
i-svatovaclavsky_koncert.jpg

Svatováclavský koncert 

Vivaldiho Gloria

 

   Jihlavský smíšený pěvecký sbor Melodie představí posluchačům při svém svátečním Svatováclavském koncertě  skladbu Gloria italského autora Antonia Vivaldiho. 

Nastudování skladby Gloria, pod vedením sbormistra Pavla Saláka, se členové Melodie věnovali už od jara a na podzimním koncertě ji provedou vůbec poprvé. Pěvecká sóla zazpívají tři mladičké vokalistky Barbora Švarcová, Kateřina Vopálenská a Ema Zejdová. Všechny studuji sólový zpěv u Dany Fučíkové, zkušené pedagožky a ředitelky Základní umělecké školy Jihlava.

Na koncertě zazní trubka v podání Evžena Mašáta a na varhany zahraje Petr Sobotka. Ve své premiéře skladbu Gloria doprovodí nově založený Komorní orchestr Bohumila Boudy. Členy orchestru jsou vedle zkušených hudebníků také nadějní muzikanti, žáci ZUŠ Jihlava. Ve svém názvu nese orchestr jméno Bohumila Boudy, skladatele a hudebního pedagoga, zakladatele a historicky prvního ředitele hudební školy v Jihlavě. Sbor Melodie se Základní uměleckou školou Jihlava úzce spolupracuje již více než dvě desetiletí.

Tradiční Svatováclavský koncert se koná 28. 9. k oslavě svátku sv. Václava, patrona Čech a Moravy. Jihlavský smíšený pěvecký sbor Melodie si společně se svými posluchači připomene v Den české státnosti také letošní třicáté výročí založení samostatné České republiky.

Do konce roku čeká JSPS Melodie v Jihlavě ještě celá řada koncertů. Na konci října připravuje společně s Příbramskou filharmonií a jejími sólisty pro své posluchače skladbu Requiem W. A. Mozarta. V prosinci pak návštěvníky čeká každoroční Setkání sborů Zpěvy adventní. Pak se přeneseme již do vánočního času při koncertu Vánoční Melodie dětem ve spolupráci s hudební skupinou Raraši při ZŠ speciální a Praktické škole Jihlava.

Koncerty JSPS Melodie probíhají za  podpory Statutárního města Jihlavy a Kraje Vysočina.

 

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji v prodejně grafických papírů Trifoil, Husova 10, Jihlava nebo v den koncertu 20 minut před začátkem.

bottom of page