PŘIDEJTE SE K NÁM

Stále přijímáme členy do všech hlasových skupin.

 

Pokud rádi zpíváte 

Koncert pro Petra Šanderu  

   Svým listopadovým koncertem Jihlavský smíšený pěvecký sbor Melodie navazuje na rok 2011,
kdy se koncert pro Petra Šanderu uskutečnil poprvé. Byl to dárek k jeho 70. narozeninám.
Petr Šandera bývalý ředitel ZUŠ Jihlava, varhaník, pedagog a skladatel je autorem kolem 150 opusů skladeb, mnoho z nich je napsáno pro pěvecké sbory. Svým pedagogickým působením ovlivnil hudební směřování mnoha žáků jihlavské ZUŠ. V roce 2007 obdržel za svoji hudebně – pedagogickou a tvůrčí činnost Cenu města Jihlavy. Je výrazným podporovatelem sboru Melodie, stál u jeho vzniku v roce 1998. Melodii je věnovaná celá řada jeho skladeb.

   Letos je panu Šanderovi 75 let a to je pro Melodii příležitost k uspořádání koncertu, kde zazní jeho dílo. Melodie znovu po 15 letech znovu nastudovala Radostné zpívání A. D. 2000 , které zaznělo v premiéře na jihlavských Slavnostech varhan v roce 2001. Kromě této skladby zazní i další skladby, tentokrát ovšem premiéry. Malá mše pro dětský sbor, zazní v podání telčského dětského pěveckého sboru TELČísla, kterému je tato skladba věnována.. Skladbu pro sólové varhany a sbor Chrámová hudba a dvě části skladby Hudba pro přátele – Jihlavská mše uvede speciální pěvecké těleso stvořené pouze pro tuto příležitost. Ke spoluúčasti na svátečním koncertě pozval sbormistr Melodie a bývalý Šanderův žák Pavel Salák zpěváky z dalších sborů z regionu - všechny, kdo mají k panu skladateli a k jeho hudbě vztah, nebo je láká hudební dobrodružství.

   Sopránové sólo přednese paní Dana Fučíková, u varhan se vystřídají Petr Sobotka a Pavel Salák , dirigovat budou Anežka Tichá a Pavel Salák.

Šanderovy skladby jsou do hloubky promyšlené a osobitě napsané. Jako každý koncert s premiérami je i ten 5. listopadu 2016 významnou událostí jak pro autora, tak pro interprety a také pro publikum. Srdečně Vás zveme na koncertní setkání s významnou osobností Jihlavska, na setkání s jeho hudbou, na další společné setkání s uměním sborového zpěvu.

Melodie 2019 3.png

500 Terry Francois Street San Francisco, CA 94158

  • Twitter Clean
  • White Instagram Icon
  • w-facebook
  • White YouTube Icon